česky english Vítejte, dnes je sobota 19. září 2020

Nejmenší mikrospínač v provedení pro zalisování

DPS 2/2017 | Součástky - články
Autor: Panasonic Electric Works

Pájení je zastaralé, ať žije lisování – tento trend je už patrný i v oblasti mikrospínačů, která tvoří standardní spojovací článek mezi mechanikou a elektronikou. Jsou pro to dobré důvody. Montáž bez nutnosti pájení – nalisování – napomáhá optimalizaci nákladů bez rizika nekvalitního kontaktu.

Při nalisování se eliminují rizika studených spojů i poškození vysokými teplotami během pájení. Nejdůležitějším faktorem pro dosažení dobrého kontaktu je optimální kombinace materiálů, tvarů a tolerancí. To pak vede k reprodukovatelnému vysoce kvalitnímu spoji. Pokud jsou splněna všechna zmíněná doporučení, je metoda lisování mikrospínačů optimální jak z hlediska ceny, tak i bezchybného spojení. Mikrospínače řady ASQM jsou optimalizovány pro tento způsob osazování.

Nejmenší mikrospínač v provedení pro zalisování

Díky posuvným kontaktům, velmi malým rozměrům a krytí IP67 je řada ASQM ideální pro taktilní detekci v náročném prostředí, kde je velmi malý prostor pro vestavbu. Typickou aplikací pro ASQM je detekce správného dovření dveří v automobilovém průmyslu či krytu klimatizací, domácích spotřebičů a široké škále dalších produktů.

Kluzný kontakt přináší výhodu konstantní síly po celé dráze pohybu kontaktu a bezpečného sepnutí. Pokovení na obou stranách kluzného kontaktu zaručuje spolehlivé sepnutí v celém proudovém rozsahu 5 V DC / 1 mA až 16 V DC / 50 mA.

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik