česky english Vítejte, dnes je sobota 19. září 2020

Panasonic: Miniaturní senzory řady EX

DPS 5/2018 | Součástky - články
Autor: Panasonic Electric Works

Největší překážkou při výrobě miniaturizovaných průmyslových fotoelektrických senzorů je optimální kombinace optické a elektronické části do jednoho výrobku. Vzhledem k velikosti hlavně optiky se jedná o jeden z nejsložitějších požadavků dnešního průmyslu.

Skutečnost, že společnost Panasonic dokáže tuto výzvu překonat, je dána dlouholetými zkušenostmi s vývojem fotoelektrických senzorů pro automatizaci. Schopnost společnosti Panasonic vyrábět miniaturní senzoriku byla nedávno opět prokázána, a to vývojem celosvětově nejmenšího optického senzoru s vestavěným zesilovačem − senzorem EX-Z.

ON znovu skloňuje PSRR. Pomůže u bezdrátu i v kamerách

Přestože je pouzdro pouze 3 mm hluboké, vše je bezpečně uvnitř: optika, elektronika, LED indikátory a tranzistorový výstup. Průmysl má vysoké nároky, ale nízká spotřeba a krytí IP65 vyhovuje většině aplikací průmyslové výroby. Také vynikající odolnost proti vibracím a nárazům je důležitou vlastností pro použití v náročných podmínkách.

Panasonic nabízí více než 2000 různých fotoelektrických senzorů. Senzory řady EX jsou vhodné zejména pro přesnou detekci objektů, kde prostor pro instalaci je velmi omezen. Všechny tyto senzory mají velmi malé rozměry a dokážou s vysokou přesností rychle detekovat i ten nejmenší objekt.

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik