česky english Vítejte, dnes je pondělí 20. březen 2023

Počítání lidí v obchodě, autobusu nebo na hřišti

DPS 4/2020 | Součástky - články
Autor: Panasonic Electric Works Europe AG

Panasonic přináší stavebnicové řešení pro evidenci a dohled nad počtem lidí na konkrétním místě. Nejen v dnešní době je vhodné mít pod dohledem procházející cestující v metru, návštěvníky galerie, sportovce na hřišti apod.

Počítání lidí v obchodě, autobusu nebo na hřišti

Detekci zajistí senzory na principu triangulačního měření, které rozpoznávají objekt nezávisle na barvě, materiálu a povrchové struktuře. Tyto detekční prvky poskytují data o počtu vstupujících i odcházejících „objektů“ centrální jednotce včetně data, času, lokace či dalších požadovaných parametrů. Osazením všech přístupových míst těmito senzory získáme aktuální počty lidí v daném místě. Použití je vhodné v dopravních prostředcích, obchodních centrech nebo třeba ve veletržních areálech.

Celý systém je modulární. Detekční senzory jsou napojeny na řídicí PLC, které eviduje průchod a směr pohybu, čímž získává přesné informace kde, kdy a kolik lidí je na konkrétním místě. Po zapojení komunikačního Web Serveru (další modul sestavy) je možné data on-line poskytovat nadřízeným systémům. „Pohyb“ pak lze sledovat z jakéhokoliv počítače či mobilního zařízení. Velkou výhodou je, že se nejedná o kamerový systém. Jsou tedy nižší pořizovací náklady a hlavně výrazně jednodušší správa nasnímaných dat bez rizika kolize s příslušnou legislativou.

Panasonic Electric Works Europe AG

Administrativní centrum PLATINIUM, Veveří 111, 616 00 Brno

Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101

http://www.panasonic-electric-works.cz

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik