česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 24. září 2020

Revoluce mezi kabely

3M představuje vysokorychlostní ohebný kabel Twinax Ribbon SL8800

Společnost 3M uvedla na trh vysokorychlostní kabel Twinax Ribbon SL8800, v tomto odvětví první plochý ohebný a podélně stíněný páskový kabel typu „twinax“, navíc o vysokém výkonu.

Revoluce mezi kabely 1

Kabel 3M Twinax řady SL8800 je jediným kabelovým řešením, které v současnosti nabízí trh pro aplikace s vysokými rychlostmi přenosu dat. Umožňuje ohyby v ostrém úhlu až přehyby s malým, resp. vůbec žádným dopadem na elektrické parametry. Tento kabel předčí své konkurenty v běžném provedení co do povoleného poloměru ohybu, zachování integrity signálu a celkové vhodnosti k realizaci kabelových tras. Díky těmto unikátním charakteristikám lze protahovat kabel úzkými otvory a uvolnit cenný prostor.

Revoluce mezi kabely 2

První produkty z této nové rodiny vysokorychlostních kabelových řešení 3M Twinax jsou určeny pro sériový přenos digitálních signálů diferenciálními páry vodičů v rámci vnitřních kabeláží. K dispozici jsou ve čtyřkanálových verzích 30AWG o impedanci 100 ohmů. Při tloušťce 0,88 mm jsou dvě vrstvy kabelů SL8800 méně než poloviční oproti klasickému, do svazků uspořádanému kabelu twinax. Díky ohebnosti a unikátní nízkoprofilové konstrukci mohou nyní projektanti systémů uvažovat o zcela novém pojetí kabelových tras, což vede k lepšímu zvládání tepelných poměrů, většímu zhuštění systémů a celkově vyšším výkonům.

Svými elektrickými parametry se kabel 3M Twinax řadí ke špičce, kromě toho řeší náročné problémy v případě prostorově náročných aplikací systémů. V kabelu vestavěná „wire-to-board“ patice pro připojení k desce řadiče umožňuje snadné opakované a spolehlivé připojování a je tak ideálním řešením pro automatizaci montážních postupů. Podélně provedené stínění zajišťuje bezrezonanční útlum až do kmitočtu 20 GHz a zvládá přenosové rychlosti od 1 Gbps do 25 Gbps i mimo toto pásmo. Tyto kabely lze na více místech přehýbat, přičemž se každým takovým přehybem lokálně změní impedance o méně než 0,5 ohmů. Touto vlastností se tento kabel liší od jiných řešení, které v současné době trh nabízí.

„Společnost 3M chápe trendy v oblasti miniaturizace a zvyšování výkonnosti datových center, paměťových médií, vysokovýkonných výpočetních operací a i nadále zůstává hybnou silou technického pokroku vysokorychlostních propojovacích řešení na bázi mědi či optických vláken,“ řekl Jim White, Ph.D., technický ředitel Divize elektronických řešení společnosti 3M. „Kabel Twinax 3M SL8800 umožňuje našim zákazníkům optimalizovat kabelové trasy i šířku pásma, a to s využitím těch nejmodernějších kabelů a sestav, které staví na technologii stěžejních materiálů 3M v podobě tenkých fólií, speciálních lepidel a přesného zpracování.“

První produkty kabelové řady SL8800 se dobře hodí k realizaci vnitřních kabelových sestav, miniaturních, sériově připojených SCI (miniSAS) a PCI Express. Společnost 3M bude i nadále rozšiřovat paletu vysokovýkonných kabelových řešení SL a uvede několik nových výrobků na podporu různých externích vysokorychlostních sériových protokolů (např. SAS2.1, SFP/ SFP+, QSFP atd.). Pro více informací navštivte www.3M. cz/elektro nebo kontaktujte 3M.

3M Česko, spol. s r.o.

V Parku 24, 148 00 Praha 4 Chodov

www.3M.cz/elektronika

Partneři

eipc
epci
imaps
papouch
ep
mikrozone
mcu
projectik