česky english Vítejte, dnes je středa 06. červenec 2022

SENO představuje: Materiály pro desky tištěných spojů

Ač se naše firma věnuje převážně dodávkám a servisu strojů Schleuniger, důležitou součást naší nabídky tvoří nejrůznější kontakty od spolehlivých výrobců, jako je Escubedo, Autosplice a Vogt AG Verbindungstechnik. Z nich poslední dva se význačnou měrou věnují výrobě nejrůznějších kontaktů a součástek určených výhradně pro pájení na desky tištěných spojů (DPS) a pro technologii povrchové montáže (SMT).

AUTOSPLICE

Obr. 1 (jpg)

Autosplice vyrábí širokou škálu kontaktních prvků pro DPS − pinů a plochých kontaktů určených pro automatickou montáž pomocí programovatelných osazovacích strojů. Vedle toho ale nabízí pro DPS i několik méně obvyklých součástek. Jednak jsou to speciální pružné klipsy (RFI Shield Clips) pro umístění odnímatelných krytů chránících součástky na DPS proti nežádoucímu elektromagnetickému rušení (EMI/RFI), dále tzv. S-prvky (S-Terminals) − mechanické odlehčení pájeného spoje pro tepelně namáhané sestavy a technologie kolíků s pájecí kuličkou (Solderball Pin Technology) umožňující např. kompenzaci odchylek koplanarity při SMT propojování desek tištěných spojů. Mezi tyto speciality patří i kompaktní pružinové kontakty Autosplice pro povrchovou montáž, ideální pro anténní aplikace v mobilních zařízeních a jiných konstrukcích bezdrátové komunikace. Výhoda pružinových kontaktů Autosplice je ve spojení kontaktu a základny do jednodílného výlisku, který zvyšuje spolehlivost. Nesmíme zapomenout ani na piny s hlavičkou se speciálním vzorkem (TreadHead SMT Pin), který podporuje odplynění tavidla při pájení a vytváří pod hlavičkou podtlak, který kolík pevně přitahuje k základně.

Obr. 2 a 3 (jpg)

VOGT AG Verbindungstechnik

Vogt AG Verbindungstechnik je také mezinárodně uznávaný, spolehlivý a odborně respektovaný dodavatel oborů elektroniky a elektrotechniky s téměř 60letou historií. Více než jedna třetina katalogu Vogt AG obsahuje kontakty pro DPS. Naleznete zde nejrůznější tvary včetně kontaktů pro baterie různých typů a ze všech běžných materiálů. Již více než 20 let jsou standardem bezolovnaté pocínované povrchy pro všechny druhy pájení. Stále se rozšiřuje nabídka SMD (surface mounted devices) – součástek pro povrchovou montáž. Vedle prvků pro DPS naleznete v dodávaném sortimentu nýtovací techniku, distanční trubičky, podložky a třmeny, kabelová oka, ploché kolíky a dutinky, lisovací kabelové koncovky, ruční nářadí, lisy a jejich příslušenství. Velkou výhodou firmy Vogt AG je zakázková a speciální výroba.

Pro veškeré dotazy − technické, cenové a k dostupnosti zboží − je vám k dispozici výhradní zastoupení těchto firem pro ČR − firma SENO spol. s r. o.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik