česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

Nové chladiče Skived Fin KSK

DPS 2/2022 | Součástky - články
Autor: Fischer Elektronik

Společnost Fischer Elektronik GmbH & Co rozšiřuje sortiment výroby chladičů v oblasti nuceného chlazení o dvanáct nových řešení Skived Fin série KSK 1 až 12. Pojem skiving je odvozen z angličtiny a v překladu znamená něco „odlepit“. Velmi těsná konstrukce chladiče je docílena výrobou pomocí speciálního stroje a umožňuje vztahy mezi žebry, kterých nelze dosáhnout klasickým protlačovacím procesem.

Oproti lepeným nebo pájeným verzím s podobnou hustotou žeber jsou chladiče Skived Fin vyrobeny z jednoho kusu a nabízejí snížený tepelný odpor, protože nedochází k žádnému dodatečnému přenosu tepla cizím materiálem ze základní desky do jednotlivých žeber. Nové chladiče Skived Fin jsou v současnosti standardně nabízeny v rozměrech 60 × 60, 80 × 80, 100 × 100, 120 × 120, 140 × 140 a 160 × 160 mm, každý ve dvou různých výškových variantách.

Obr. 1  (jpg)

Kromě toho jsou také nabízena a vyráběna specifická zákaznická řešení chladičů podle výkresů zákazníků. Tyto varianty se liší různými šířkami a délkami chladičů, dále různými tloušťkami montážních základen pro polovodiče a přizpůsobením počtu žeber, jejich roztečemi a tloušťkou. Chladiče Skived Fin jsou vyrobeny z velmi tepelně vodivé aluminiové slitiny, povrchy příslušných montážních ploch pro polovodiče jsou frézovány přesně do roviny. Celkově jsou chladiče Skived ideální pro chlazení termoelektrických a podobných výkonových modulů a také umožňují velkou flexibilitu návrhu a rychlé zhotovení prototypů. Verze z jiných slitin aluminia nebo vyhotovení kompletně z měděného materiálu obdržíte na základě poptávky. Kromě rozsáhlého sortimentu produktů na téma „tepelné řízení“ nabízí společnost Fischer Elektronik další mechanické zpracování a také specifická řešení pro zákazníky v oblasti geometrie chladičů.

Inovace chladičů:

  • Výroba od jednoho kusu bez lepení a pájení
  • Oddělená hustá oka a kompaktní konstrukce chladiče
  • Vynikající vedení tepla díky speciální aluminiové slitině
  • Vysoká flexibilita návrhu a rychlé vytváření prototypů

Rádi vyvineme specifická zákaznická řešení na základě vašeho výkresu. Také jsou možné i jiné slitiny aluminia nebo výroba z měděného materiálu. Kontaktujte nás!

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik