česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

EATON PHVL: superkapacity s nízkým samovybíjením

Nové EDLC řady PHVL jsou ideálním řešením pro spolehlivé ukládání energie po dlouhou dobu. Tyto bloky dvoučlánkového superkapacitoru s nízkým samovybíjením a malým svodovým proudem lze využít k prodloužení výdrže baterie, zajištění pulzního výkonu nebo také za účelem dlouhodobější zálohy.

Obr. (jpg)

PHVL od EATONu nabízí pracovní napětí 3,9 V, společně s mimořádně nízkou úrovní samovybíjení či parazitního proudu a také zcela malý odpor ESR. Zajišťují přitom vysoké hustoty výkonu, navíc s ekologickými materiály vhodnými pro „zelená“ řešení napájení. Za pokojové teploty vykazují PHVL svodový proud, který je v porovnání se standardní řadou PHV nižší o 80 až 90 %, takže lze při paralelním spojení s primárním článkem prodloužit jeho výdrž, podobně jako dobu zálohy, třeba v zařízeních s hodinami reálného času. K tomu si ještě připočtěte nárazová napětí na úrovni 5 V. Aplikace pro bloky superkapacit EATON PHVL zahrnují vodoměry a plynoměry, asistenci bateriím v případě špičkového odběru, snímače IoT, dlouhodobá vybíjení, RTC a také zálohu pro paměti. Zmíněné produkty mají přitom stejné rozměry, kapacitu a také uspořádání jako řada PHV od EATONu. V systémech napájených z primární baterie, třeba u chytrých měřidel, dokážou PHVL prodloužit její výdrž ve srovnání s řadou PHV o 10 až 20 %. Podobně je tomu i v případě zálohy nízkopříkonových součástek typu hodin reálného času, kde s PHVL zajistíte až o 20 % delší záložní dobu oproti řešení stavějícímu výhradně na baterii. Výjimkou nebudou ani aplikace s nouzovým napájením, které lze odpojit od nabíjení.

Vlastnosti a výhody:

  • maximální jmenovité provozní napětí 3,9 V, nárazově 5 V
  • rozsah kapacit 0,47 až 5 F
  • pracovní rozsah teplot –40 °C až +85 °C
  • mimořádně nízký svodový proud a samovybíjení
  • zcela malý odpor ESR, již od 70 mΩ
  • malé rozměry pro úsporu místa (k dispozici rovněž s ohnutými vývody)
  • velikost 9 × 17,3 × 14,5 mm až 11 × 21,3 × 32,5 mm (W × L × H)
  • bez halogenů a olova, vyhovují požadavkům REACH a RoHS

Aplikace: vodoměry a plynoměry, zařízení a senzory pro IoT, záloha pro RTC nebo paměti, řízení v průmyslu, sledování vozidel, telematika

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik