česky english Vítejte, dnes je sobota 21. květen 2022

ZSSC3240: místo celého signálového řetězce jedno QFN

12.06. 2020 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas Electronics v květnu představili nejnovější přírůstek do rodiny prvků typu SSC, tedy „Sensor Signal Conditioner“. Aktuální řešení až s 24bitovým rozlišením svého A/D převodníku a výstupy navrženými jak v analogové, tak i číslicové rovině, ponese označení ZSSC3240, zatímco nabízí potřebnou přesnost, citlivost a také flexibilitu vyžadovanou např. v zapojeních s odporovými snímači tlaku, u teploměrů pracujících v IR oblasti apod.

Díky řadě výstupních rozhraní (napětí, proudová smyčka, I2C, SPI a OWI) a také flexibilnímu front – endu pro senzory lze součástku s vlastní diagnostikou, vybavenou rovněž DSP pro účely kalibrace, nasadit prakticky se všemi odporovými čidly můstkového typu, zatímco uvažujeme odporový můstek, poloviční můstek, odporový dělič nebo např. zdroj napětí. Návrh celé platformy se tak může odvíjet od jediného prvku SSC řešeného na způsob 24vývodových pouzder typu QFN o rozměrech 4 x 4 mm. Při odběru 10 000 kusů cena začíná na 1,57 dolaru.

ZSSC3240

Více v celé zprávě Renesas Introduces Advanced Signal Conditioner IC Targeting Industry 4.0, Medical and IoT Sensor Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik