česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Nová skupina MCU Renesas RA6M4 s jádrem Arm Cortex-M33

06.11. 2020 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Renesas Electronics se v říjnu pochlubila dalším rozšiřováním, tentokrát v řadách svých mikrokontrolérů skupiny RA6, které se aktuálně rozrůstají o devět nových zástupců RA6M4, takže již může rodina RA čítat 42 MCU. Zmíněné 32bitové mikrokontroléry s pamětí Flash až 1 MB, resp. 256 kB SRAM (64 kB s ECC), navyšují provozní takt až na 200 MHz a spoléhají přitom na jádro Arm® Cortex®-M33 založené na architektuře Armv8-M společně s technologií Arm TrustZone®.

MCU skupiny RA6M4, dostupné v pouzdrech se 64 až 144 vývody, však nepřináší pouze optimalizované výkony, ale též odpovídající možnosti zabezpečení, včetně vzájemné propojitelnosti, to vše s podporou ze strany snadno využitelného FSP, tedy Flexible Software Package. Při naplňování požadavků systémů Průmyslu 4.0, automatizace budov, měření, péče o zdraví nebo také domácích spotřebičů lze rovněž počítat s celým ekosystémem partnerů nabízejících potřebné stavební bloky, jak softwarové, tak i hardwarové.

ra6m4

Blíže již v celé zprávě Renesas Launches Arm Cortex-M33-based RA6M4 MCU Group with Superior Performance and Advanced Security for IoT Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik