česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

MPU Renesas napájí nové PMIC

17.09. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Chytrá zařízení nejsou pouze o mikroprocesorech, ale také jejich napájení. Společnost Renesas Electronics v této souvislosti nedávno představila integrovaný obvod typu PMIC optimalizovaný právě pro MPU Renesas RZ/V2L a také RZ/G2L vhodné pro aplikace stavějící na umělé inteligenci (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též S obrazem se pojí hlas. A také umělá inteligence).

Prvky RAA215300 zde nabízí celkem devět kanálů – šest snižujících regulátorů doplněných trojicí lineárních stabilizátorů, vlastní nabíječku pro mincové články, resp. superkapacitory, a také hodiny reálného času. Systém podporuje paměti typu DDR4, DDR4L, DDR3 a DDR3L s vlastními úrovněmi pro VREF, VTT a VPP, zatímco z pohledu desky plošného spoje si nové PMIC vystačí se čtyřmi vrstvami. Vzorky obvodů RAA215300 pracujících až do +105 °C má výrobce k dispozici již nyní, přičemž sériovou výrobu hodlá spustit v prvních měsících roku 2022.

raa215300 (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě New Highly Integrated Renesas PMIC Optimized For RZ/G2L And V2L MPUs Delivers Complete Power Solution To Reduce Design Time.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik