česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 11. srpen 2022

Reference MCP1502. Robustně i za náročných podmínek

12.11. 2021 | Součástky - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Od napěťové reference v podobě integrovaných obvodů navržených do prostředí automobilového průmyslu a dalších, podobně náročných aplikací provozovaných v širším teplotním rozsahu, se obvykle vyžaduje nízký drift a také vysoká spolehlivost. Ve společnosti Microchip Technology nedávno představili přesně takovou špičkovou referenci. Ponese označení MCP1502 a vyhoví zde z pohledu požadavků AEC-Q100 třídy 1 (provozní rozsah teplot od -40 °C až do +125 °C). Maximální teplotní koeficient výrobce stanovuje na úrovni 7 ppm/°C.

Referenční součástky MCP1502 přitom vychází z osvědčené architektury MCP1501, kterou již měli vývojáři k dispozici po dobu více než pěti let. Aktuální novinka v malých pouzdrech typu SOT-23 se šesti vývody se nyní uplatní zejména v průmyslovém sektoru, automobilech nebo např. letectví, tedy aplikacích, které vyžadují vysokou míru spolehlivosti. Běžně používané napěťové úrovně se pohybují od 1 V do 4 V, zatímco cena zde začíná lehce nad jedním dolarem.

mcp1502 (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě High-Precision Voltage Reference IC Provides Very-Low Drift for Extended-Temperature Automotive Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik