česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Nový automatizovaný dávkovač Helios™ pro střední a velké objemy dávek tekutin

DPS 3/2018 | Výroba - články
Autor: Redakce

Americká společnost Nordson ASYMTEK, globální dodavatel zařízení a technologií pro dávkování, rozstřikování a nanášení povlaků, přichází s novou sérií automatických dávkovacích systémů Helios™ SD-960. Ty jsou určeny pro dávkování středně velkých až nejvyšších objemů dávek jedno- (1K) a dvousložkových (2K) materiálů při výrobě elektroniky a osazování desek plošných spojů.

Obr. 1 Dispensní zařízení Helios SD-960

Obr. 1 Dispensní zařízení Helios SD-960

Systém Helios je ideální při dávkování objemů větších než 1 cm³, kdy šířka čáry a bodů je větší než 1 mm, ale stejně tak může dávkovat již od 0,3 cm³ s šířkou od 0,3 mm. Zařízení podporuje také materiály s drsným povrchem pro přenos tepla (Thermal Interface Materials − TIM), silikony, epoxidové materiály a maziva pro aplikace, jako jsou zalévání a těsnění.

Tento systém může být vybaven dávkovacími ventily Nordson ASYMTEK nebo měřicím systémem Nordson pro 1K nebo 2K materiály. Systém Helios je dodáván se softwarem Nordson ASYMTEK‘s Fluidmove, který zajišťuje ovládání dávkování v běžném prostředí Windows. Řízení dávkování probíhá v uzavřené smyčce, která zajišťuje vynikající výsledky procesu dávkování, včetně přesnosti. Volitelný jehlový snímač je dostupný k monitorování polohy velkých dávkovacích hlavic a laserový snímač výšky automaticky upravuje proces dávkování v závislosti na výšce substrátu. Kamerový systém umožňuje programování, zatímco volitelná váha umožňuje kalibrovat hmotnost dávek.

K systému Helios je k dispozici celá řada dalších doplňků, jako jsou různě velké nádrže, regulátory tekutin, pumpy, snímače a další příslušenství podle požadavků dané tekutiny a aplikace.

Více informací na: www.nordson.com

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik