česky english Vítejte, dnes je úterý 05. červenec 2022

Laser v roli režiséra aneb kamerové navádění na produkt

DPS 2/2019 | Výroba - články
Autor: Leonardo technology

Kamera jede. Laser pálí. Akce! Náhodně rozházené produkty na dopravníku či neuspořádaně poskládané výrobky, které je třeba značit? I s tímto složitým úkolem si umí laser Solaris od Leonarda precizně poradit pomocí kamerového navádění laserového paprsku na produkt. Značení je vždy perfektní a na správném místě! To je Průmysl 4.0 v akci, kdy komunikují systémy mezi sebou bez zásahu operátora. Hranici, od které necháte vše autonomně ovládat, si volíte vy.

První pohled rozhoduje. Když k laseru Solaris připojíme kameru, tak je velmi jednoduché sledovat polohu produktu i jeho natočení.

Argumenty není potřeba předkládat, kamera má údaje o poloze a úhlu natočení a tyto parametry zašle do laseru, který automaticky natočí nápis a posune do polohy definované zaslanými souřadnicemi z kamery. Laser se přesně trefí do produktu i s jeho natočením. Chyba není možná, minout produkt nelze, protože kamera s laserem je propojená jen jedním ethernetovým kabelem bez jakéhokoli mezičlánku. Dietní připojení bez další elektronické kontaminace. Elegantní, snadné, jednoduché, eliminující chyby.

Laser v roli režiséra aneb kamerové navádění na produkt

K laseru Solaris je možné připojit jakoukoliv kameru komunikující na UDP protokolu. Software těchto kamer je uzpůsoben jak pro statický režim, tak pro značení za pohybu, kdy se produkt pohybuje na dopravníku nebo v manipulátoru. Rychlost pohybu je snímána enkodérem a laserový paprsek díky kameře sleduje přesně pohybující se produkt a značí na něj. Není potřeba ukládání a polohování produktu, vše běží automaticky za pohybu.

Kamera může také pouze provádět korekci umístění produktu pod laserem, tedy jen několik desetin mm, nebo polohovat rozdíly v několika centimetrech.

Je zde velmi výkonný nástroj pro kompletní automatizaci značení, takový dotyk industriálního řízení proměněný na estetický zážitek v Průmyslu 4.0. Abyste toto ocenili, musíte mít v sobě inovátorský styl.

Benefity:

  • automatické navádění na produkt pomocí kamery,
  • značení za pohybu,
  • snadné propojení kamera-laser jen jedním kabelem,
  • malé integrační rozměry,
  • modulární variabilita (volba optiky, řídicí jednotky, skenovací hlavy, kamery),
  • jednoduchá obsluha s plně automatickým chodem.

Zaujalo Vás dané řešení? Kontaktujte nás, vytvoříme Vám řešení na míru.

Přijďte se přesvědčit o kvalitách mých lejzráků na vlastní oči. Naleznete nás na veletrhu AMPER 2019 v Brně v hale V, stáncích 7.08 a 7.14.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik