česky english Vítejte, dnes je neděle 17. říjen 2021

Quiptech na veletrhu Amper zahájí nové partnerství a uvede na trh průkopnický produkt

DPS 2/2019 | Výroba - články
Autor: Quiptech

Společnost Quiptech, přední distributor v Evropě a Mexiku, zahájila rok 2019 velkolepě. V lednu oznámila, že Production Equipment Europe sloučí všechny své podniky do jednoho subjektu s názvem Quiptech. Díky konsolidaci obou obchodních divizí Quiptech před své zákazníky nyní předstupuje jako jediný výhradní dodavatel strojního vybavení a spotřebního materiálu. Pro zákazníka toto spojení představuje výhodu v podobě snadnějšího přístupu k široké škále výrobků, větších skladových zásob, vyšší efektivity služeb, lepší zákaznické podpory a v neposlední řadě vylepšení řešení VMI.

Společnost Quiptech je již 25 let předním distributorem strojního vybavení a spotřebního materiálu v elektrotechnickém průmyslu a v oblasti výroby zdravotnického vybavení. Jedinečné geografické rozšíření po celé Evropě a v Mexiku s sebou nese vynikající podporu klíčových zákazníků v mnoha regionech, neboť disponuje značným množstvím výrobních závodů, které navzájem sdílejí nejlepší řešení a zkušenosti.

Quiptech na veletrhu Amper zahájí nové partnerství a uvede na trh průkopnický produkt

V lednu společnost rovněž oznámila své jmenování autorizovaným distributorem společnosti Speedprint pro Mexiko a střední a východní Evropu. Společnost Speedprint je specialistou na poli šablonového tisku SMT. Vytváří inovativní a specializované technologické výrobky známé díky své dlouhé životnosti a různorodému použití. Quiptech oficiálně zahájí vzájemné partnerství na letošním mezinárodním veletrhu Amper v Brně, kde představí tiskárnu SP700, novinku v oblasti technologie šablonového tisku. Přesnost této šablonové tiskárny je ohromující. Automatický dispenzní systém ADU lze vybavit modulem s kombinací pájecí pasty a lepidla. Tento systém využívá nejpokročilejší dostupné technologie řízení pohonů, včetně rozlišení lineárního enkodéru všech os s hodnotou 1 mikrometr a intuitivního softwaru umožňujícího komplexní řízení tiskového procesu. Na rozdíl od jiných tiskáren je SP700 plně vybavena již v základu mnoha nadstandardními funkcemi, jako je automatické nastavování šířky dopravníku, automatické zakládání šablony a plně programovatelná čisticí jednotka šablony zespodu.

Firma Quiptech uvedla na trh rovněž nové revoluční role QTEK Micro-Fine Pitch (MFP) pro čištění sítotiskových zařízení. Tato inovace v čištění šablon sítotiskových tiskáren se stane průkopnickou pro mnoho oborů. MFP čisticí role pro šablony jsou vyrobeny z netkaného polypropylenového materiálu 2. generace. Jsou konstruovány tak, aby zvýšily produktivitu a výnos, omezily počet závad a snížily výrobní náklady. Mají unikátní strukturu mikrootvorů, ve kterých ulpívají částice pájecí pasty, kdy čisticí role zadržuje materiál mimo šablonu, aby zajistila rychlé a efektivní čištění. Hydrofilní vlastnosti polypropylenového materiálu umožňují rychlou absorpci, protože čisticí roztok je dopravován prostřednictvím tkaniny okamžitě na spodní stranu šablony a čištění je tudíž efektivnější a nespotřebuje se tolik čisticího roztoku. Obě tyto vlastnosti jsou zásadní pro efektivní čištění i těch nejmenších otvorů. Tým společnosti Quiptech vám bude na veletrhu Amper k dispozici, aby předvedl, jak může MFP značně napomoci kvalitě sítotiskových postupů.

Společnost Quiptech bude na letošním veletrhu Amper rovněž vystavovat zařízení PARMI Xceed New Generation 3D AOI a Nordson Dage Quadra 5. Systém PARMI 3D AOI dává nejpřesnější a opakovatelné výsledky kontrol s minimem falešných chyb a s nejvyšší rychlostí provádění kontroly (65 cm²/s @ 14 × 14 μm) mezi konkurenčními výrobky. Systémy uživatelského rozhraní usnadňují použití jak začínajícím, tak zkušeným uživatelům při automatickém vytváření ROI jedním kliknutím na většině běžných kontrolních stanovišť. Systém rovněž zahrnuje 7 základních kontrolních položek: Missing, Lift, Size, Misalignment, Side-mount, Tombstone a Upside-down.

Quiptech na veletrhu Amper zahájí nové partnerství a uvede na trh průkopnický produkt 1

Nordson Dage Quadra 5 je rentgenový systém pro kontrolu submikronových aplikací a desek s plošnými spoji a polovodičových svazků, pro detekci padělaných komponentů a kontrolu jakosti hotových výrobků. Rentgenový zdroj QuadraNT™ a detektor AspireFP™ jsou konstruovány, vyráběny a integrovány interně, speciálně pro elektronické a výrobní vzorky. Hledání závad je snadné díky více než 30 pokročilým filtrům pro zvýšení kvality obrazu, které vytvářejí jasné, snadno interpretovatelné obrazy.

Na letošním mezinárodním veletrhu Amper najdete společnost Quiptech na stánku 3.01 v pavilonu F. Tým společnosti vám bude po celou dobu veletrhu k dispozici pro prezentaci výrobků a ochotně zodpoví všechny vaše dotazy. Po skvělém zahájení roku 2019 je společnost připravena na další rok kontinuálního úspěšného rozvoje celosvětových partnerství, výjimečných služeb a řešení nové generace pro své zákazníky.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik