česky english Vítejte, dnes je úterý 05. červenec 2022

Gatema převzala německého high-tech výrobce DPS

DPS 2/2020 | Výroba - články
Autor: Gatema

Společnost Gatema a. s. dokončila největší akvizici ve své dosavadní historii, když převzala německou firmu Kubatronik – Leiterplatten GmbH, která se zabývá vývojem a výrobou prototypových a testovacích desek plošných spojů.

Kubatronik platí po dlouhá léta za specialistu na high-tech výrobu DPS. Společnost, která byla založena v roce 1980, dnes díky tomu 75 % své produkce směřuje do segmentu letectví, vojenství, lékařské techniky či telekomunikací.

Gatema převzala německého high-tech výrobce DPS

Mezi klienty v jejím portfoliu patří například Siemens, Rohde & Schwarz, Fraunhofer, Fujitsu nebo Leica. Nově ve firmě se 42 zaměstnanci a ročním obratem okolo 100 milionů korun získává Gatema devadesátiprocentní podíl.

Gatema se netají tím, že by v brzké budoucnosti ráda patřila mezi nejvýznamnější evropské hráče v oblasti výroby prototypových desek plošných spojů. Už dnes dodává řešení více než 800 společnostem v patnácti zemích Evropy, včetně největších distributorů v oboru.

Divize desek plošných spojů je největší divizí Gatemy, která se zabývá také podnikovými informačními systémy, projektovým poradenstvím nebo vyvíjí vlastní zdravotnický audiovizuální systém Apollon. Dnes zaměstnává v Boskovicích, Brně a Třebíči více než 170 zaměstnanců a má roční obrat přes 250 milionů korun.

Více informací o firmě Gatema i Kubatronik je na webových stránkách (www.gatema.cz a www.kubatronik.de).

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik