česky english Vítejte, dnes je pátek 31. březen 2023

Automatizujte přepravu s A-MATE

DPS 3/2021 | Výroba - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Finská firma K.Hartwall uvedla na trh zcela nového přepravního robota typu AMR (Autonomous Mobile Robot) nazvaného A-MATE. Jedná se o první plně elektrický přepravník se zvedákem palet s autonomním řízením pohybu. A-MATE je vysoce všestranný robotický přepravník, který přináší novou úroveň automatizace v logistice uvnitř podniků při přepravě různých druhů nákladů, nejenom palet.

Vyzkoušená a osvědčená navigace SLAM v kombinaci se softwarem pro správu logistiky umožňuje zákazníkům mít úplný přehled a kontrolu nad logistickými operacemi uvnitř podniku. Bezpečnost byla při vývoji A-MATE na prvním místě, a tak je A-MATE jediným autonomním přepravníkem palet se zabezpečením v okruhu 360°, a to nejen při zvedání nákladu, ale i při jeho převozu.

A-MATE má i další výhody − například náklad o hmotnosti jedné tuny může zdvihnout až do výšky jednoho metru bez potřeby jakékoliv podpory. Navíc se díky své štíhlé konstrukci může bez problémů pohybovat v úzkých uličkách mezi regály či sloupci palet.

V dnešní době téměř polovinu pracovní doby v logistice uvnitř podniků zabírá rutinní manuální práce. Přepravní zařízení, jako je A-MATE, může tento počet neproduktivních hodin výrazně zredukovat.

paleta (jpg)

Odkazy:

[1] https://k-hartwall.com/agvs/a-mate

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik