česky english Vítejte, dnes je úterý 03. říjen 2023

ASM představí koncept Open Automation

DPS 6/2021 | Výroba - články
Autor: Ing. Milan Klauz
01.jpg

Na letošním veletrhu productronica v Mnichově bude mít premiéru koncept „Open Automation” společnosti ASM. Jedná se o otevřený komplexní modulární koncept pro automatizaci v SMT výrobě. Dalšími zajímavostmi, které bude firma prezentovat, budou mimo jiné: vysoce přizpůsobivý systém osazování součástek SIPLACE SX a nové možnosti tiskárny pasty DEK TQ pro hromadnou výrobu.

Open Automation

Koncept otevřené automatizace umožní výrobcům určit si svou vlastní úroveň modulární automatizace a implementovat ji z hlediska rychlosti a rozsahu tak, jak jim nejlépe vyhovuje.

ASM věří, že automatizace nesmí uživatele dostat do závislosti na jednotlivých dodavatelích výrobních zařízení, ze které není úniku, a že je zároveň třeba automatizaci implementovat za přijatelné náklady. Otevřená automatizace, se kterou ASM přichází, umožní integrovat existující linky a jednotlivá zařízení tak, aby se vynaložené náklady v budoucnu vyplatily.

Otevřená automatizace by mohla využívat komunikační standardy jako Hermes nebo IPC-CFX, které umožňují komunikaci mezi stroji v rámci celé linky. Chytrá řešení jako ASM Command Center nebo ASM Material Manager, doplněná o MES nebo CRM systémy by pak celou výrobu zastřešovala. Tímto způsobem by mohly být integrovány stroje, komponenty a IT systémy od různých výrobců. Součástí systému budou také autonomní dopravní a kolaborativní roboty nebo automatizované sklady.

Tiskárna DEK TQ pro hromadnou výrobu

Tiskárna pasty DEK TQ se vyznačuje vysokou rychlostí a přesností. Se svým základním cyklem kolem pěti sekund a přesností tisku 17,5 microns @ 6 σ nastavuje nové standardy pro tento typ zařízení. ASM bude nyní k této tiskárně nabízet i další možnosti: DEK All Purpose Clamping (APC), DEK Smart Pin Placement a DEK TQ Dual Access Cover pro výměnu dávkovačů pasty bez nutnosti přerušení výroby.

SPI: Rychlost a přesnost se navzájem nevylučují

Většina výrobců musí ještě stále volit kompromis mezi vysokou rychlostí výrobní linky a vysokou přesností inspekce pájecí pasty. Nový optický systém s vysokým rozlišením v zařízení ASM ProcessLens HD 5D SPI snižuje dobu inspekce o 70 %, a to bez jakéhokoli negativního vlivu na přesnost měření.

SIPLACE SX nahrazuje specializované stroje

Osazovací zařízení SIPLACE SX se svou unikátní možností rychlé výměny částí konstrukce a osazovacích hlav bude ještě univerzálnější. Díky inovacím tohoto stroje mohou být SMT součástky i OSC zpracovány v jednom zařízení při maximální rychlosti a přesnosti. Vynikající vizualizační systém a chytré vlastnosti softwaru zajišťují nejvyšší možnou kvalitu osazování u všech typů součástek. Uživatelé tak získají vyšší produktivitu i kvalitu při nižších pořizovacích nákladech, protože se eliminuje potřeba dalších specializovaných zařízení.

vyroba-1 (jpg)
Osazovací stroje Siplace SX nahrazují specializovaná zařízení

Expozici firmy ASM na veletrhu productronica (hala A3/stánek 377) je možné navštívit na mnichovském výstavišti ve dnech 16.−19. listopadu.

www.asm-smt.com/en/productronica-2021/

Partneři

https://eipc.org/
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik