česky english Vítejte, dnes je pondělí 20. březen 2023

Mobile Industrial Robots řeší přepravu nákladních vozíků

DPS 6/2021 | Výroba - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Společnost Mobile Industrial Robots přichází s unikátním řešením pro automatizovanou interní přepravu nákladních vozíků. MiR Hook 250 je nadstavbový modul kompaktního robota MiR250 se snadnou a efektivní navigací v prostorech s vysokou koncentrací osob.

Po celém světě jsou každý den mezi různými pracovišti ručně přesouvány tisíce vozíků. Řada firem by ráda optimalizovala svou interní logistiku, zvýšila produktivitu a uvolnila své zaměstnance pro úkoly s vyšší přidanou hodnotou, než je manuální přemísťování produktů z bodu A do bodu B. Společnost MiR s novým modulem MiR Hook 250 vychází tomuto požadavku vstříc. Uživatelsky přívětivá technologie snadno automatizuje interní přepravu naložených vozíků o hmotnosti až 500 kg.

Díky patentované technologii nové generace robotů MiR Hook je firma v současnosti jediným světovým výrobcem AMR robotů s vlečným řešením. MiR250 Hook se automaticky připojí k vozíku a dopraví ho na místo určení bez nutnosti jakékoli lidské asistence. Jeho konstrukce je vzhledem k provozu v průmyslovém prostředí dostatečně robustní. Díky bezpečné a efektivní navigaci se může pohybovat rychlostí až 2 m za sekundu. Počet vozíků různých rozměrů, které je schopen MiR250 Hook zapojit a odtáhnout na určené místo, není omezen. Rychlost, flexibilita a konstrukce MiR250 Hook tak pomáhají významně optimalizovat pracovní postupy.

K nasazení MiR250 Hook je třeba jen několika kroků: propojení QR nebo AprilTags kódů s vozíky či klecemi pro identifikaci systémem. Následuje zmapování prostředí robotem, ať už manuálně při prvním trasování, nebo importem map budov do řídicího softwaru robota. Ten je také naprogramován pro komunikaci s výtahy a dveřmi tak, aby se mohl volně pohybovat mezi jednotlivými prostory.

Firmy, které již robot MiR250 využívají, k němu mohou jednoduše nadstavbový modul MiR Hook 250 připojit. Ostatním zákazníkům se zájmem o automatizaci interní přepravy vozíků nabízí MiR komplexní řešení obsahující robot MiR250 a MiR Hook 250 k okamžitému nasazení do provozu.

klec (jpg)

Odkazy:

[1] www.mobile-industrial-robots.com/en/solutions/robots/mirtop-modules/mir-hook-250-tm/

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik