česky english Vítejte, dnes je neděle 29. leden 2023

Dobrý nápad od Eutect - pájení s pomocí pájecích kroužků

15.12. 2021 | Výroba - novinky
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Německá firma Eutec GmbH, výrobce pájecích zařízení, oznámila nově vyvinutý proces pájení nazvaný SRS – Sustained Ring Soldering. Předem zhotovené kroužky z pájecího drátu nasazené na vývody součástek nebo na místa pájení jsou následně roztaveny, například laserem, indukčním či IR ohřevem, horkým vzduchem či dalšími metodami ohřevu.

Pájecí kroužky různých velikostí a typů pájky jsou zhotoveny z dostupných pájecích drátů. Na vývody součástek jsou nasazeny buď ručně s pomocí pinzet a dávkovačů, nebo automaticky na upravených osazovacích automatech. V případě pájení tenkých plochých vývodů je možné pájecí kroužky vyrobit jako zploštělé či oválné, čímž současně nezabírají zbytečně více prostoru do bočních stran. 

Pájecí kroužky zhotovené z pájecího drátu o určitém průměru i délky obsahují přesně dané množství pájky, a tím dává SRS pájení velmi dobré výsledky. Výsledný tvar pájeného spoje je přesný a reprodukovatelný. Použití pájecích kroužků přispívá k vyšší energetické účinnosti pájecího procesu, protože pájecí kroužky mají známý objem pájky, případně pájky s tavidlem a je tak možné přesně definovat množství energie potřebné k roztavení kroužku.

Eutec sám nabízí SRS zařízení pro zhotovení pájecích kroužků, ale může také pro zákazníky kroužky potřebné velikosti a množství vyrobit a dodat.

Celá zpráva zde

mklauz@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik