česky english Vítejte, dnes je pátek 03. prosinec 2021

FPGA Xilinx na oběžné dráze doprovodí zdroje ST

13.09. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost STMicroelectronics oznámila koncem letních prázdnin spolupráci s firmou Xilinx. Může zde totiž zajistit odpovídající napájení právě pro jejich hradlová pole FPGA Kintex® UltraScale™ XQRKU060 s přívlastkem „radiation-tolerant“. Využije přitom svých zdrojů z nabídky produktů navržených pro práci mimo domovskou planetu a vyhovujících z pohledu QML-V.

Programovatelné prvky XQRKU060 od Xilinxu se s výhodou uplatní v zařízeních pro výzkum vesmíru a také u komerčních satelitů. Oproti speciálně navrhovaným a tradičním strukturám ASIC lze nyní hradlová pole rekonfigurovat přímo na oběžné dráze a kdykoli tak efektivně řešit opravu chyb či potřebu aktualizací. Řešení od ST zde přitom staví na monolitických, synchronně snižujících 7A regulátorech „rad-hard“ RHRPMPOL01 pracujících v místě zátěže společně s lineárními stabilizátory RHFL6000A (na stránkách DPS Elektronika od A do Z jsme psali též Nové měniče od ST jsou „tam nahoře“ jako doma).

RHRPMPOL01 (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics Collaborates with Xilinx to Power Radiation-Hardened FPGAs using ST Space-Qualified Regulators.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik