česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 08. prosinec 2022

Nové MCU Renesas RA2E2. Třeba jako 16pinové WLCSP

08.11. 2021 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Renesas Electronics v říjnu představila novou skupinu součástek spadajících do širší rodiny 32bitových mikrokontrolérů RA. Prvky RA2E2 založené na nejnovějším jádru Arm® Cortex®-M23 zde nabídnou kombinaci mimořádně nízké spotřeby energie, souboru periférií navržených s ohledem na koncové aplikace internetu věcí (nositelná elektronika, medicína, elektrické spotřebiče, průmyslová automatizace apod.) a v neposlední řadě také úsporných způsobů zapouzdření zahrnujících kupříkladu miniaturní provedení typu WLCSP (Wafer Level Chip Scale Package) se šestnácti vývody o rozměrech pouhých 1,87 x 1,84 mm.

Novinky skupiny RA2E2 taktované na 48 MHz pak umožňují nejen vše rychle navrhovat, ale v případě potřeby rovněž pohodlně upgradovat s ohledem na další obvody rodiny RA. Prvky RA2E2 v aktivním režimu spotřebovávají pouze 81 μA/MHz (200 nA pro standby), pracují v teplotním rozsahu -40 až +125 °C a dále podporují též i rozhraní I3C.

ra2e2 (jpg)

Více informací najdete v celé zprávě Renesas’ New RA MCU Group Delivers Ultra-Low Power, Innovative Peripheral Functions In Tiny Package.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik