česky english Vítejte, dnes je pondělí 26. září 2022

Akcelerometry ADXL367. Úsporně, ale i čistě

25.07. 2022 | Vývoj - novinky
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Součástková základna od společnosti Analog Devices se nedávno rozrostla o tříosý akcelerometr MEMS navržený pro celou řadu aplikací – průmyslových, ale třeba i těch, které jsou nějak spojovány s našim zdravím.

Oproti prvkům ADXL362 předchozí generace se nové součástce s označením ADXL367 podařilo dvojnásobně zlepšit spotřebu energie, zatímco v otázce rušení výrobce zmiňuje posun k lepšímu až o třicet procent (na stránkách DPS Elektronika od A do Z viz také článek Nízký šum nebo malá spotřeba? S novými akcelerometry jde obojí nebo např. Pečujte o zařízení a hlídejte jejich stav s nástroji iCOMOX). V praxi to pak znamená delší výdrž bateriově napájených zařízení a třeba i nižší četnost servisních zásahů.

Akcelerometry, které lze mimochodem napájet v rozmezí od 1,1 V až do 3,6 V (struktura zde rovněž nabízí interní stabilizaci pro dosažení vysokého činitele PSRR), ukrývá pouzdro o rozměrech 2,2 x 2,3 x 0,87 mm. Systém při ODR = 100 Hz odebírá 0,89 µA, resp. 180 nA, bude-li vývojář uvažovat režim s probouzením spouštěným na základě pohybu.

Více informací najdete v celé zprávě Analog Devices’ MEMS Accelerometer Provides Ultralow Power for Healthcare and Industrial Applications.

robenek@dps-az.cz

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik