česky english Vítejte, dnes je středa 08. prosinec 2021

26 úspěšných let veletrhu AMPER

DPS 3/2018 | Zajímavosti - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Když jsem před čtvrtstoletím poprvé přišel na veletrh AMPER, netušil jsem, že to jednou bude největší veletrh elektrotechniky a elektroniky ve střední Evropě. Tenkrát to bylo ještě v pražském Paláci kultury, později pak ve veletržním areálu na Strahově, na Výstavišti v Holešovicích nebo v PVA Letňanech. Myslím, že Výstaviště v Brně, kam se veletrh AMPER nakonec v roce 2011 přemístil, je nejen důstojné místo pro pořádání mezinárodní výstavy, ale je také dobře dostupné pro návštěvníky a vystavovatele z okolních zemí, zejména ze Slovenska.

Letošního 26. ročníku se zúčastnilo 590 firem z 28 zemí, na jejichž expozice se přišlo podívat více než 43 tisíc návštěvníků. Ze 181 zahraničních vystavovatelů jich bylo nejvíce ze Slovenska, Německa, Polska, Rakouska, Číny a Švýcarska. Veletrh obsadil stejně jako v minulých letech tři pavilony tematicky zaměřené na elektrotechniku (hala P), elektroniku (hala F) a automatizaci (hala V) a opět se stal platformou pro navázání nových obchodních vztahů a posílení image vystavujících firem.

26 úspěšných let veletrhu AMPER

Kromě samotné výstavy zaměřené na elektrotechniku, elektroniku a automatizaci nabídl veletrh i řadu doprovodných programů.

Soutěž ZLATÝ AMPER vyhodnotila ty nejlepší prezentované exponáty. V letošním roce bylo 24 společnostmi do této soutěže přihlášeno 29 produktů. Ocenění ZLATÝ AMPER 2018 nakonec získaly:

  • řešení pro řízení výroby Manufacturing Operations Management (ABB s. r. o.),
  • teploměr iTHERM TrustSens TM371 (Endress+Hauser Czech s. r. o.),
  • elektrická akumulační stanice Energy-Cloud HOME (EnergyCloud, s. r. o.),
  • rozváděčová chladicí jednotka Blue e+1,6 kW (Rittal Czech, s. r. o.),
  • analyzátor spotřeby Wibeee (ZEZ SILKO s. r. o.).

S elektrotechnikou souvisí i dnešní žhavé téma elektromobility, na které byl zaměřený doprovodný program AMPER MOTION. Návštěvníci si mohli prohlédnout jak elektrická vozidla staršího data, tak nové amatérské prototypy, ale i komerčně vyráběné automobily a motocykly.

Elektrotechnika ovlivňuje běžný život v domech i ve městech, a proto i tento veletrh umožnil prezentaci a propagaci novinek zaměřených na chytrá města a bydlení v rámci doprovodné akce AMPER SMART CITY.

Na výstavě také příjemně překvapil počet malých, nově založených firem. Organizátoři veletrhu jim vyšli vstříc a umožnili jim prezentovat své nápady bez velkých výstavních investic pod hlavičkou AMPER STARTUP.

Z oboru elektroniky mohl návštěvník najít jak produkty pro výrobu, tak pro měření a testování, součástky a jejich dodavatele i nabídky na služby spojené s vývojem a výrobou.

Příští, již 27. mezinárodní veletrh AMPER 2019 zaměřený na elektrotechniku, elektroniku, automatizaci, komunikaci, osvětlení a zabezpečení proběhne ve dnech 19.−22. 3. 2019 opět v Brně.

ODKAZY

[1] zdroj: www.amper.cz

 

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik