česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

electronica 2018

DPS 6/2018 | Zajímavosti - články
Autor: electronica
zajimavosti-1.jpg

Všechno spojit – chytře, bezpečně a se zajištěním

  • Největší veletrh electronica v historii
  • Nové formáty:
    • electronica Experience
    • IMPACT – Design for a Cause
  • Veletrh electronica 2018 zahajuje Jeremy Rifkin

Letošní electronica, největší světový veletrh a konference na téma elektroniky, která se koná ve dnech 13.−16. listopadu 2018 v německém Mnichově, je zaměřena na vytváření inteligentních, spolehlivých a bezpečných sítí na všech úrovních. Electronica tentokrát daleko přesáhne pouhou prezentaci příslušných komponentů, systémů, aplikací a řešení. Kromě 17 výstavních hal, 13 fór a čtyř konferencí budou představeny i četné inovace. Vystavovatelé, návštěvníci, zavedení hráči i startupy z odvětví, nemluvě o zaměstnavatelích a nových talentech, budou mít mnoho příležitostí k navazování kontaktů a sdílení informací. Výhled do budoucna v podobě svých produktů a řešení představí přes 3 000 firem z více než 50 zemí.

Více prostoru a nové uspořádání výstavních hal

Letošní electronica bude rozsáhlejší než v předchozích letech a nabídne více než 180 000 čtverečních metrů plochy ve čtyřech halách. Návštěvníci jistě ocení další čtyři výstavní haly, což znamená, že nové bude i uspořádání výstavních ploch. Orientaci usnadní pět vstupů, barevné označení v halách, expresní komunikace a kyvadlová doprava pro návštěvníky společně s navigací uvnitř budov prostřednictvím aplikace electronica.

Navazování kontaktů, inspirace a zkušenosti

K usnadnění navazování kontaktů a výměny poznatků budou uspořádány čtyři konference a 13 fór. Digitální podporu vytváření dalších kontaktů mezi vystavovateli a návštěvníky a mezi návštěvníky navzájem bude zajišťovat i klasický nástroj Matchmaking společně s novým nástrojem Connect.

electronica Experience a IMPACT – Design for a Cause

Další příležitosti k vytváření kontaktů, vzájemnému inspirování a předávání zkušeností poskytnou nové formáty – Experience a IMPACT – Design for a Cause.

V nové hale C6 se návštěvníci budou moci seznámit s elektronikou a s pracovními příležitostmi v oblasti elektronického průmyslu. Formát electronica Experience nabídne živé předváděcí akce, aplikace a prezentace i burzu práce, které umožní další navazování kontaktů mezi vystavovateli, studenty a žáky škol.

zajimavosti-2

Součástí formátu electronica Experience bude i formát IMPACT – Design for a Cause. Workshopy, prezentace a diskuzní panely této akce, v rámci které se představí mimo jiné sdružení Hackster a Element14, budou zaměřeny na budoucí vliv elektroniky v komunikaci, životním prostředí a zdravotnictví.

Veletrh electronica 2018 zahájí vizionář vytváření sítí

Americký sociolog Jeremy Rifkin ve svých dílech „The End of Work“, „The Third Industrial Revolution“ a „The Zero Marginal Cost Society“ nejenom identifikoval současný vývoj v ekonomice a společnosti v raném stadiu, ale dotkl se i vytváření globálních sítí průmyslových a společenských procesů ve své knize „Supergrid“. Jeremy Rifkin zahájí veletrh electronica hlavním projevem v pondělí 12. listopadu večer a o den později, v úterý 13. listopadu, přednese projev u příležitosti zahájení nového formátu electronica Experience.

zajimavosti-3

www.electronica.de

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik