česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Veletrh SPS IPC Drives nabídne jedinečný přehled o trhu s automatizací

DPS 6/2018 | Zajímavosti - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Koncem listopadu proběhne v Norimberku již 29. ročník veletrhu SPS IPC Drives zaměřený na automatizaci, tentokrát na chytrou a digitální. Zhruba 1 700 vystavovatelů z celého světa představí své produkty a řešení, které budou oboru automatizace udávat další směr. Tento rok se očekává kolem 70 tisíc návštěvníků z různých částí světa. I když největší skupinu budou již tradičně tvořit ti z Německa, stojí za zmínku připomenout, že Češi byli v minulém roce hned po Rakousku a Itálii třetí nejpočetnější skupinou zahraničních návštěvníků. Veletrhu by se letos mělo zúčastnit také 11 firem z České republiky a 3 ze Slovenska.

Odvětví automatizace se v celém světě dynamicky rozvíjí a tomu také odpovídají výsledky. V roce 2016 dosahoval světový trh automatizace 508 miliard eur, přičemž největší podíl si připsaly Čína (43,5 %), USA (12 %) a Evropa (10,1 %) reprezentovaná svými čtyřmi nejsilnějšími ekonomikami. Jen v samotném Německu vzrostl obrat v automatizaci o 7,4 % a v roce 2018 se předpokládá nárůst téměř 10 %.

Široké spektrum produktů a řešení

Elektronika se silně prolíná s automatizací, od senzorů, součástek a měřicích přístrojů přes bezdrátové ovládání, software a IT až po velké pohony, takže zde jistě každý návštěvník nalezne, co ho zajímá.

SPS IPC Drives je největší akcí, která se na výstavišti v Norimberku koná. Bude otevřeno všech 11 výstavních hal a například jen software & IT ve výrobě obsadí dvě haly (5 a 6).

Kromě stánků jednotlivých firem budou na veletrhu i společné expozice zaměřené na specifická témata − Automation meets IT (hala 6), MES goes Automation (hala 6), Wireless in automation (hala 5), AMA Zentrum für Sensorik, Mess- und Prüftechnik (hala 4A).

Německé svazy navíc nabídnou odborné, specificky zaměřené přednášky i pódiové diskuze − VDMA v hale 5 a ZVEI v hale 6.

Veletrh SPS IPC Drives nabídne jedinečný přehled o trhu s automatizací

Návštěvníci veletrhu mohou využít i průvodce výstavou v rámci tzv. Guided tours zaměřených na určitá témata, jako jsou bezpečnost IT v automatizaci, Smart Production a Smart Connectivity.

Doprovodný program veletrhu SPS IPC Drives

Veletrh SPS IPC Drives bude poprvé doprovázet akce „Automation-Hackathon“, kdy vybraní vystavovatelé zadají různým týmům složeným ze zástupců start-upů a studentů úkoly pod mottem „digitální nápady pro chytrou automatizaci“. Akce začne v neděli 25. listopadu a bude trvat 48 hodin. Vyhlášení vítězů pak proběhne v úterý odpoledne na fóru v hale 10. 1. Do této akce se zapojily společnosti Balluff, Bosch Rexroth, Endress+ Hauser Messtechnik, EPLAN, Phoenix Contact, Sick, Siemens a Hans Turck.

První a druhý den veletrhu se také bude konat konference Automation 4.0 Summit. Jejími hlavními tématy budou edge computing v průmyslu – možnosti a hranice, TSN a OPC UA v průmyslu, platformy IoT v průmyslu nebo senzorika pro Průmysl 4.0.

Veletrh SPS IPC Drives se bude konat ve dnech 27.−29. listopadu v Norimberku.

Podrobnější informace najdete na webových stránkách s využitím odkazu www.mesago.de/en/SPS/home.htm

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik