česky english Vítejte, dnes je středa 17. srpen 2022

Connected World Summit v Londýně se vydařil

DPS 6/2018 | Zajímavosti - články
Autor: Ing. Milan Klauz

Dvoudenní konference Connected World Summit [1], která se konala koncem září v Londýně, se na rozdíl od svého původního zaměření na propojená města a domovy (Connected Cities and Home) rozšířila o další témata, která souvisí s pojmem Connected Technology. Prezentace 200 přednášejících byly zaměřeny zejména na umělou inteligenci (AI Tech World), propojená města/domovy (Connected Cities/Home Living) a bezpečnost propojení (Connected Security).

Connected World Summit v Londýně se vydařil

Cílem konference bylo seznámit návštěvníky s aktuálním stavem propojených technologií, naznačit směr dalšího vývoje a poukázat nejen na výhody jejich zavádění, ale také na možná úskalí. Pořadatelům se podařilo zajistit účast známých osobností z různých odvětví průmyslu, správy měst, bank, vládních úřadů, médií a komunikačních operátorů, takže přednášky byly vysoce kvalifikované. Byli mezi nimi například zástupci společností Dell, Bosch, Microsoft (Azure IoT), Honeywell, IKEA, British Telecom, Deutsche Telekom, Orange, BBC, Bank of England, ale také lidé z firem, jejichž názvy nejsou ve všeobecném povědomí, a přesto hrají v tomto oboru důležitou roli.

Již samotné názvy přednášek dostatečně vypovídaly o jejich obsahu. Mezi zajímavé přednášky zaměřené na propojená města a domovy patřily zejména: Accelerating Smart Home Adoption, Creating a Truly Smart Home for the Consumer, Connected Cities Case Study – Stockholm a Ghent, Developing the Digital City a The Future of Smart Home.

Z dalších oborů to pak byly například tyto přednášky: How AI is Changing the Industry, How IoT Is Changing How People Use Energy, Executing AI in the Enterprise, Making 5G Happen to Support the Society of Today, Securing The Connected World, Internet of Things – The IKEA Way a další. Konferenci doprovázela také menší výstavní expozice zaměřená na témata diskutovaná na konferenci, zejména na chytré domovy, zabezpečení propojení, IoT a další.

Celá akce probíhala v areálu Printworks na jihovýchodním okraji Londýna, který má výbornou dopravní dostupnost. Zajímavé bylo řešení celého prostoru, v němž se akce konala – velká výstavní plocha byla rozdělena zástěnami z černé látky na jednotlivé přednáškové sály, zatímco v její přední části byly umístěny stánky vystavovatelů. Protože tlumeným světlem byla osvícena pouze přednášková pódia, stánky a veřejné prostory, probíhala celá akce v duchu příjemného komorního prostředí, a to i přestože se zde pohybovalo velké množství lidí.

Celou akci organizovala společnost Nexus Mediacom Ltd. [2], která pořádá různé další akce typu B2B i v jiných částech světa.

Partneři

eipc
epci
imaps
ryston-logo-RGB-web
mikrozone
mcu
projectik