česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

Robustní Bluetooth maják nyní i s vysokou výdrží

17.11. 2016 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Podobně jako skutečné pobřežní majáky, vysílající v určitých intervalech světlo a doprovázející pomocí těchto signálů lodě přes zrádná skaliska spolehlivě až do přístavu, budou též elektronické majáky (z angl. Beacon) sloužit k periodickému vysílání informací obecně jakéhokoliv typu a jejich příjmu – jak jinak – na našich chytrých telefonech. Na stránkách DPS viz např. podrobné představení v článku Bluetooth® SMART Beacons: chytré elektronické majáky.

Společnost EM Microelectronic, kterou v této oblasti nemusíme blíže představovat, nyní přichází s modelem EMBE01 – Enterprise Grade Bluetooth® Proximity Beacon with Long Autonomy. Základní výhoda bude zřejmá již na první pohled: systém vydrží v provozuschopném stavu po velmi dlouhou dobu. Jako první v této řadě totiž přichází se čtveřicí baterií typu AA, což přepočteno na roky znamená životnost zdroje nějakých sedm až deset let. A když už to bude maják, ohrožovat jej přitom nesmí ani rozmary počasí. Pouzdro odolné vůči povětrnostním vlivům s krytím IP 65 tak umožňuje trvalá nasazení za skutečně náročných podmínek napříč teplotním rozsahem od -40 °C až do +60 °C. Zařízení podporující rozhraní Bluetooth v4.1 je kromě toho součástí rodiny majáků zahrnující též populární řešení EMBC0x napájená z baterií mincového typu.

EMBE01-02

Z hardwarové výbavy ještě zmíníme tlačítko, magnetický jazýčkový kontakt nebo dvě LED pro vizuální kontrolu a snadnější programování, jejichž stav pozorujeme skrz pouzdro. Flexibilní použití podpoří též šestice standardů, včetně iBeacon™, altBeacon™, Eddystone™ a EM Sensor Beacon (celá zpráva).  

Více na stránkách www.emmicroelectronic.com/products/wireless-rf/beacons.

(robenek) @dps-az.cz