česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

HiCorder MR6000 od Hioki: vlajkové lodi zná i měřicí technika

23.11. 2017 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Svůj první model paměťového HiCorderu společnost Hioki představila již v roce 1983. Aktuální nabídka po více než třiceti letech zahrnuje jak příruční dvoukanálové přístroje v kompaktním odlehčeném provedení, tak též standardní zařízení, která budou spolu se svou architekturou postavenou na zásuvných modulech primárně určena pro měření se 16 kanály. A zapomenout nesmíme ani na vícekanálová řešení s kapacitou pro 54 kanálů, např. k osazení do výrobních linek.

Vývoj však nespí a výrobce v listopadu představil nový model MR6000, který by mohl reprezentovat to nejlepší. Prostě vlajkovou loď s rychlostí 200 MS/s, což je mimochodem ve srovnání s předchozí variantou 10x více, a také svižným ukládáním naměřených dat v reálném čase, které bude při stejném porovnání rychlejší dokonce 32x.

Budou – li veškeré kanály mezi sebou vzájemně izolovány, stejně jako mezi vstupní jednotkou a hlavní částí přístroje, nemusíme si dělat starosti s rozdílnými potenciály jakéhokoli signálu. Pro vyšší úrovně napětí, např. u invertorů, takto odděleně a přesto souběžně zpracujeme až 16 kanálů a ještě přitom udržíme zmiňovanou rychlost 200 MS/s. Při záznamu signálů z řídicích jednotek můžeme dále počítat až s 32 analogovými kanály a ve výsledku se pak ani nemusíme omezovat pouze na napětí. S vhodnými moduly totiž zpracujeme i proudy, teplotu, působící síly nebo kmitočet.

mr6000

Jako vůbec první paměťový HiCorder v historii systém dále nabízí automatickou detekci charakteristik základních průběhů dle nastavení uživatele a následné vyhledávání shody. A jen pro dokreslení, dotykový panel zde bude mít úhlopříčku 12,1 palců. Na stránkách DPS viz také článek Osciloskop nebo zapisovač? ScopeCorder staví na baterii, ale čerpá z obou.

(robenek) @dps-az.cz