česky english Vítejte, dnes je úterý 23. duben 2024

Top Power otevřel novou halu a rozšiřuje EMS výrobu

25.09. 2019 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Společnost Top Power z Votic otevřela v polovině září novou výrobní halu. Kromě osazování desek plošných spojů SMD i THT součástkami se firma zabývá i montáží a kompletací sestav, stejně jako zajišťováním materiálu včetně holých DPS.

Nová hala je umístěna na okraji Votic a zapadá do prostředí kopcovitého terénu okolo města. Více než 60 zaměstnanců v ní našlo kvalifikovanou práci při přípravě výroby, obsluze osazovacích linek, na kontrolních, testovacích i montážních pracovištích. Jejich kolegy jsou dva roboti uzavřeni v kleci, kteří manipulují s osazenými deskami při testování, čímž na sebe převzali jednotvárnou práci lidí při rychlém sledu potřebných úkonů.

Část výrobní haly zabírají tři SMT osazovací linky. Linky obsahují automatický tisk pasty na strojích ASM (DEK), na které navazuje 3D kontrola tisku pasty v zařízení SPI (Koh Young). Součástky na desky osazují stroje Juki. Pájení probíhá ve 20-zónových reflow pecí Ersa s řízenou inertní atmosférou. Osazení součástek je stoprocentně kontrolováno s pomocí 3D AOI inspekčního zařízení od Koh Young. S projektem a dodávkou vybavení pomáhala firma PBT Rožnov.

Zařízení Nutek vyznačí laserem na každé desce 2D kód typu Data Matrix nebo čárový kód, který slouží k identifikaci desky během všech následujících operací a umožňuje zpětné sledování všech důležitých dat (traceability) během celého procesu výroby i mimo linku.

Mimo linky jsou navíc samostatně umístěna další zařízení, která se využívají podle potřeby, jako jsou pájení v parách od IBL, rentgen s CT a 3D vizualizací od GE, selektivní pájení ERSA a CNC frézka pro oddělení desek z panelu.

Výrobní hala také zahrnuje pracoviště pro opravy desek, pracoviště pro montáž a funkční test vyrobené desky, jsou-li zákazníkem požadovány.

mklauz@dps-az.cz