česky english Vítejte, dnes je sobota 13. červenec 2024

Yamaha Motor přichází s novým hybridním AOI systémem YRi-V 3D

23.06. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Yamaha Motor Europe oznámila, že 1. 7. 2021 uvede na trh nový optický inspekční systém YRi-V 3D určený pro automatickou kontrolu osazených desek plošných spojů, který se vyznačuje vysokou rychlostí a přesností. Je určen pro firmy, které osazují náročné desky.

Zařízení YRi-V bylo vyvinuto jako nejvyšší varianta populárního hybridního AOI systému YSi-V 3D, který zvládá 2D a 3D inspekci s pomocí čtyř-směrové kamery v jedné sestavě. Nové zařízení YRi-V používá nově vyvinutou inspekční hlavu s velmi rychlou kamerou s vysokým rozlišením, aktualizovaný 3D projektor s vysokou přesností v 8 směrech, a další novinky. Toto zařízení dosáhne nejvyšší rychlosti prováděné inspekce. Současně se YRi-V 3D vyznačuje vylepšenými možnostmi identifikace problémů u ultra malých součástek s malými roztečemi vývodů (např. velikost 0201 – 0,25 x 0,125 mm), detekce škrábanců, odlomených částic desky a dalších dosud neřešených závad.

Yamaha Surface Mount Technology (SMT) je divizí Yamaha Motor Robotics Business Unit v rámci společnosti Yamaha Motor Corporation. SMT zařízení od Yamaha Surface Mount je dobře známá svým modulovým konceptem, který napomáhá udržovat krok s neustále se zmenšujícími součástkami na desce, stejně jako se zvyšujícím počtem zcela různých součástek na jedné desce.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz