česky english Vítejte, dnes je úterý 05. prosinec 2023

Nové verze CAM350 (14.6) a BluePrint-PCB (6.6) od Downstream Technologies

12.10. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
01.jpg

Americký výrobce CAM programů pro elektroniku, společnost Downstream Technologies, oznámil nové verze svých programů CAM350 a BluePrint-PCB.

Hlavní zaměření novinek se týká nových možností zhotovení a práce s makro povely, zobrazení a DFM kontroly flex-rigid desek plošných spojů, nový 2D grafický engine založený na openGL, který výrazně zrychluje překreslení obrazu, podporu pro Net Bridges a aktualizovaný formát IPC-2581 Rev C.

Makro povely jsou důležitým nástrojem pro uživatele, protože umožňují automatizovat opakované rutiny sledu běžných povelů v jedné dávce. Nová verze používá VB skriptování, které lze buď manuálně zapsat v editor skriptu, nebo nahrát přímo z procesu práce, včetně možnosti získané makro přehrát a případně editovat. Skriptování podporuje téměř všechny povely CAM350. Původní přehrávání maker je i nadále funkční.

Podpora pro Net Bridges umožňuje definovat a pracovat s místem na desce, kde se vzájemně spojují dva či vice různých potenciálů, např. GND a AGND.

Novinky zaměřené na vizualizaci a DFM kontrolu navržených flex-rigid desek podporují stále větší uplatnění těchto typů desek, když návrhové programy desek nezahrnují vytvoření dokumentace a DFM kontroly rigid-flex desek tak, jak je výrobci desek potřebují. Nové DFM analýzy nazvané Flex a Interlayer nebudou automatickou součástí nabízených analýz, ale budou nabízeny individuálně.

Nové verze jsou zatím pořád ještě v podobě zkušební beta verze. Datum uvolnění na trh bude oznámeno dodatečně, ale mělo by proběhnout na podzim 2021.

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz