česky english Vítejte, dnes je neděle 03. prosinec 2023

Nano Dimension přebírá dodavatele osazovacích zařízení Essemtec AG

10.11. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
1.jpg

Nano Dimension Ltd., výrobce zařízení pro Additively Manufactured Electronics (AME) a 3D tištěnou elektroniku, oznámil před několika dny, že uzavřel dohodu o převzetí švýcarské firmy Essemtec AG se sídlem v Aesch.

ESSEMTEC je ve světě známý výrobce zařízení pro SMT technologie. Jeho portfolio produktů je zaměřené na výrobní zařízení pro osazování součástek na deskách plošných spojů, přičemž je vybavené sofistikovaným software pro rozsáhlé a velmi účinné zacházení s materiálem. Toto portfolio bude zákazníkům dostupné i nadále.

Kombinace komerčního úspěchu Nano Dimension v Americe a Essemtec v Evropě posílí produkty obou zúčastněných firem. Zařízení od Essemtec zapadá do oblasti zájmu společnosti Nano Dimension, která zamýšlí spojit vlastní technologii 3D výroby mikroelektroniky s možnostmi výrobních zařízení od Essemtec. Nano Dimension zamýšlí využít techniky umělé inteligence, kterou získal převzetím firmy DeepCube, pro zařízení od Essemtec a společně založit řešení pro Průmysl 4.0, které se zakládá více na digitálních výrobních aplikacích, než na vlastních strojích.

Celá zpráva zde

mklauz@dps-az.cz