česky english Vítejte, dnes je sobota 18. květen 2024

Dobrý výhled pro tištěnou a organickou elektroniku

01.12. 2021 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

Asociace pro tištěnou a organickou elektroniku OE-A (Organic and Printed Electronics Association) vydala zprávu o stavu tohoto odvětví elektronického průmyslu. Navzdory různým problémům způsobeným pandemickou situací je situace dobrá, když se její obrat v tomto roce zvýšil o 13 %. Příští rok se má i nadále lepšit a očekává se zvýšení obratu o dalších 14 %. Díky pozitivnímu výhledu zvyšují firmy, které jsou sdruženy v asociaci OE-A, zvýšení investic a aktivit ve vývoji (R&D), i najímání dalších pracovníků.

Tištěná a organická elektronika umožňuje výrobu ohebných a velkoplošných součástek a obvodů, čímž doplňuje klasickou elektroniku. Mezi její výhody patří nízká hmotnost, robustnost, ekonomický výroba a udržitelnost. Právě udržitelnost (sustainability) je tou výhodou, která v poslední době nabírá na důležitosti, protože představuje rovnováhu mezi prostředím, hodnotou a ekonomií.

OE-A ve spolupráci s výstavištěm v Mnichově pořádá mezinárodní výstavu a konferenci za měřenou na organickou a tištěnou elektroniku pod názvem LOPEC. Příští výstava LOPEC 2022 je plánována na březen 2022 (22.-24. 3. 2022).

Více informací zde

mklauz@dps-az.cz