česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Nové klešťové multimetry Fluke v nabídce TME

23.12. 2021 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Klešťové měřidlo Fluke 393FC je prvním zařízením, které splňuje normu CAT III 1500V. Bylo navrženo pro použití v místech s výskytem vysokých DC napětí – ve fotovoltaických systémech, na železnici či k měření akumulátorů v serverovnách. Pomocí klešťového přístroje nyní můžete změřit napětí až do 1500 V DC, 1000 V AC a také proudy až do 999,9 A DC nebo AC (pomocí přiložené flexibilní sondy iFlex pak střídavý proud až 2500 A). Měřič s True RMS dále umožňuje měření odporu, kapacity, frekvence nebo nárazového proudu.

Fluke 393FC má navíc stupeň krytí IP54, takže jej lze použít v náročných podmínkách, třeba i vně budov. Čelisti kleští jsou o 25 % tenčí než u řady Fluke 37X, což umožňuje měření na jinak těžko dostupných místech. Vestavěná technologie Fluke Connect zase nabídne záznam výsledků, včetně jejich odeslání do cloudu či mobilních zařízení.

Klešťové měřiče Fluke 377FC a 378FC máme vybaveny patentovanou technologií FieldSense™, díky níž lze současně změřit napětí a proud na izolovaných vodičích. Jednoduše stačí zapojit černý přívod ke kostře a poté čelistí obepnout vodič. Na displeji se tak zobrazují přesná měření proudu AC, DC (až 999,9 A) a také AC napětí (až do 1000 V). Zařízení nabídnou měření skutečné efektivní hodnoty a také frekvence či odporu.

Klešťový měřič Fluke 378FC rovněž automaticky detekuje problémy s kvalitou napájení. S využitím technologie FieldSense™ nyní zařízení upozorní na potíže související s napětím, proudem nebo účiníkem. Díky této funkci lze proto rychle určit, zda k problému dochází na straně vedení nebo samotného zařízení. Klešťové měřiče 377FC a 378FC také podporují technologii Fluke Connect, stejně jako 393FC.

393FC (jpg)

Připraveno s využitím informací dostupných na stránkách distributora, společnosti TME.

robenek@dps-az.cz