česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 20. červen 2024

EMA Design Automation spojuje své operace ve střední Evropě s FlowCAD

15.02. 2022 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1_new.jpg

Společnost EMA Design Automation, která dodává OrCAD a další EDA software od Cadance, se spojila s podobně zaměřenou německou firmou FlowCAD, která je aktivní v této části Evropy, včetně Česka Slovenska, již 18 let.

O EMA Design Automation jsme se již na této webové stránce několikrát zmiňovali jako o velmi aktivním dodavateli EDA software, který mimo jiné pořádá webináře zaměřené na nejrůznější témata z oboru návrhu desek i simulací. Je známým poskytovatelem EDA software, který působí v celé Severní Americe a v posledních dvou letech rozšířil své aktivity i do Jižní a Střední Ameriky a Evropy. Jako distributor Cadance programů nabízí hlavně OrCAD PCB Suites pro kompletní návrh desek plošných spojů, Sigrity Workbench pro elektrické a teplotní analýzy a AWR RF Design pro návrh a analýzy vf a mikrovlnných obvodů). Kromě toho ale vyvíjí a dodává vlastní programy s cílem podpořit své zákazníky, zejména v oblasti návrhu desek plošných spojů.

Německý FlowCAD (www.flowcad.com) dodává rovněž Cadence software ve střední Evropě od roku 2003. Kromě toho nabízí software od MECADTRON (například Nextra Creepage pro analýzu desky na možné svody napětí), Wise Software (Gerbtool pro práci s Gerber daty) a XJTAG. Firma je činná nejenom v Německu, kde má centrálu, ale i ve Švýcarsku, v Polsku, Čechách a na Slovensku, Maďarsku, Rumunsku a Jižní Africe.

Popsané vzájemné spojení indikuje, že se nejedná o převzetí firem, ale EMA Design Automation používá zmíněné a podobně zaměřené dodavatele software jako své partnery, na které se odkazuje svým zákazníkům. V každém případě to vypadá na dobrý nápad zaměřený na zvýšenou úroveň globálně nabízených služeb.  

Celá zpráva zde.

mklauz@dps-az.cz