česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Stolní multimetr Axiomet AX-8455 v nabídce TME

24.03. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Pod označením AX-8455 se skrývá univerzální a spolehlivý stolní multimetr s True RMS, který se uplatní v řadě oblastí – od výuky přes výrobu až po údržbu nebo servis elektronických či elektromechanických zařízení. Vedle měření obvyklých elektrických parametrů, jako jsou proud, napětí či odpor, zařízení zvládá i kmitočet, periodu, teplotu (zde s využitím termočlánku typu K) a samozřejmě i kontrolu diod, včetně testu vodivosti.

Přesnost při měření stejnosměrného napětí zde činí 0,05 % + 5 digitů. K pohodlnému odečítání hodnot pak přispívá i velký pětimístný displej vybavený sloupcovým ukazatelem složeným z 23 segmentů. Multimetr kromě toho zvládne i souběžná měření dvou veličin: AC/DC napětí, AC napětí a frekvence, DC napětí a proudu, proudu a kmitočtu, frekvence a periody, stejně jako teploty vyjádřené ve °C a °F.

Vzorkovací rychlost měřidla dosahuje 4 Hz, zatímco jeho rozsahy výrobce přizpůsobil jak síťově napájeným systémům, tak i precizní elektronice, kde nyní může rozsah pro měření DC napětí kupříkladu činit 80 mV až 1 V. Maximální měřený kmitočet je pak 8 MHz. Počítejte zde rovněž s možností připojení k počítači, matematickými operacemi nebo např. generátorem.

Přeloženo s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také naleznete více informací.

robenek@dps-az.cz