česky english Vítejte, dnes je pondělí 11. prosinec 2023

Přesné stabilizátory napětí od společnosti Diotec

25.03. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nabídka lineárních stabilizátorů firmy Diotec Semiconductor se rozrostla o řadu malých LDO (low-dropout) se vstupním napěťovým rozsahem až 6 V, proudovým zatížením 80 – 200 mA a provozním rozsahem teplot od -40 °C do +85 °C.

Zmiňované stabilizátory Diotec nabízejí přesné a konstantní výstupní napětí, které v závislosti na dané variantě, a s tolerancí až ±1 %, nabývá velikosti od 1,8 V do 3 V. Součástky jsou vyráběny s technologií CMOS pro zajištění nízké výkonové ztráty a samozřejmě jim nechybí ani systém proudového omezení, které je chrání před možným přetížením a následným poškozením.

Lineární prvky dostanete v pouzdrech typu SOT23 určených pro povrchovou montáž (SMD) a také s předpoklady pro strojové osazování. Mezi typické aplikace zmíněných součástek patří efektivně pracující lineární stabilizátory napětí, sekundární stupně pro spínané DC/DC měniče, záložní zdroje napájecího napětí apod.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také naleznete více informací.

robenek@dps-az.cz