česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Nové vstupní buffery pro měřicí techniku počítají s pásmem 3 GHz

07.04. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ať již budeme navrhovat hardware pro osciloskopy, systémy sběru dat či aktivní sondy, vstupním blokům je zapotřebí věnovat zvýšenou pozornost. A v případě, kdy pracujeme s vysokofrekvenčními signály, to platí dvojnásob.

Bývá zvykem řešit věci prostřednictvím zákaznických integrovaných obvodů ASIC, které však nemusí být pokaždé výhrou, stejně jako návrh, který si sami „na vlastní pěst“ poskládáme z jednotlivých tranzistorů a diod. Ve společnosti Texas Instruments na takové stesky letos zareagovali s novým zesilovačem – bufferem, který zmíněný front-end nejen zjednodušuje, ale pomůže i s dalším navyšováním dostupné šířky pásma, která pro novinky BUF802 v malých pouzdrech typu VQFN činí 3,1 GHz. Výrobce se navíc chlubí flexibilním přístupem a práci dále zjednodušuje s vývojovou deskou a také referenčním návrhem vícekanálového AFE s 3,2 GSPS (na stránkách DPS Elektronika od A do Z viz také 24bitové ADC od TI bodují přesností, spotřebou i rozměry).

Více informací již najdete v celé zprávě TI buffer amplifier increases signal bandwidth tenfold in data-acquisition systems.

robenek@dps-az.cz