česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

U baterií vsaďte na prevenci. Třeba s technikou od Hioki

05.05. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Společnost Hioki v tomto roce počítá s trojicí nových měřicích přístrojů navržených za účelem detekce navenek neznatelných poruch. Při kontrolách kvality by se měly uplatnit zvláště ve výrobě Li-Ion baterií, u kterých mají za úkol pomoci s dalším navyšováním jejich provozní bezpečnosti.

S rostoucím zastoupením nabíjecích článků všude okolo nás pochopitelně roste i riziko jejich selhání a v horším případě dokonce i vzplanutí. Možné příčiny lze však vystopovat již s předstihem a to jak u nedostatků dotýkajících se vnitřní izolace zdroje, tak i v případě samotného spojování. V prvním případě zde totiž vznikají zcela drobné defekty umožňující průtok zkratového proudu a následnou výrobu tepla. Jindy zase hovoříme o špatných kontaktech a jejich rostoucím elektrickém odporu, který při průchodu proudu opět znamená rizikový nárůst teploty. Do efektivního boje proto nyní vyráží trojice modelů Hioki: Battery Insulation Tester BT5525, DC Hipot Tester ST5680 nebo též Welding Resistance Meter RM3546.

Více informací najdete v celé zprávě Hioki to Launch Three Battery Quality Testers in 2022 in Drive to Eliminate Battery Fires.

robenek@dps-az.cz