česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

LCR metry R&S LCX vidí až do 10 MHz

19.05. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Kmitočtový rozsah při měření impedance lze nyní díky zcela nové rodině LCR metrů od společnosti Rohde & Schwarz výrazněji rozšířit. Bude totiž možné pracovat od 4 Hz až do 10 MHz, což také pokrývá spoustu běžných aplikací, a to nejen při uvážení síťového kmitočtu 50 či 60 Hz, ale také v případě 400 Hz, nízkofrekvenční seismická čidla i výkonové komunikační obvody provozované na několika megahertzích.

Měřicí technika se u zvolených typů součástek nevyhýbá ani speciálním funkcím, zatímco v oblasti výzkumu a vývoje dále nabízí vysokou přesnost a pro účely testování ve výrobě zase odpovídající rychlost. Při výběru vhodných kondenzátorů, indukčností, rezistorů či analogových filtrů mohou vývojáři volit mezi dvěma modely přístrojů. R&S LCX100 zde pokrývá kmitočtový rozsah od 4 Hz do 300 kHz, zatímco LCX200 pak v základu až 500 kHz a pokud se rozhodnete, tak volitelně též i 1 MHz nebo rovnou celých 10 MHz. Obě varianty rovněž zahrnují velký kapacitní dotykový panel s virtuální klávesnicí.

Více informací najdete v celé zprávě New R&S LCX strengthens Rohde & Schwarz portfolio for high performance impedance measurements.

robenek@dps-az.cz