česky english Vítejte, dnes je úterý 28. květen 2024

Duální modul termokamery Hadron 640R počítá s 64 MP

16.06. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Hadron 640R – přesně pod takovým označením uvádí firma Teledyne FLIR jako součást Teledyne Technologies na trh špičkový kamerový modul v duálním provedení, umožňující provádět radiometrická teplotní měření kombinovaná s výstupem snímače pracujícího ve viditelné části spektra. Díky řadě optimalizací z pohledu vlastních rozměrů, hmotnosti, ale také odběru elektrického proudu se uplatní zejména v systémech UAS či UGV bez lidské posádky, na robotických platformách nebo např. v aplikacích počítajících s umělou inteligencí.

Jádro systému Hadron 640R zde bude tvořeno termokamerou Boson (LWIR) s krásným rozlišením 640 x 512 bodů a schopností realizovat na scéně měření teploty pro každý pixel, a to i v případě nepříznivých podmínek okolí, což výrobce dále umocňuje krytím IP54. Přesně takovým výstupům poté sekunduje tradiční HD kamera s rozlišením 64 MP. Pokud jde o SW drivery, výrobce zde počítá s procesory NVIDIA nebo např. Qualcomm.

Více informací najdete v celé zprávě Teledyne FLIR Introduces Hadron 640R Dual Thermal-Visible Camera for Unmanned Systems.

robenek@dps-az.cz