česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Čidla plynů řady Gravity od firmy DFRobot

23.06. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Nabídka distributora, společnosti TME, se nedávno rozšířila o řadu snímačů plynů firmy DFRobot. Produkty se dodávají jako kalibrovaná čidla v sestavě se základním modulem a propojovacím kabelem.

Díky dostupnosti řady knihoven lze moduly v projektech založených na platformách Arduino, ESP32, a dokonce Raspberry Pi snadno používat (pracují zde při napětí 5 V, stejně jako 3,3 V DC). Komunikace pak probíhá prostřednictvím některého ze tří rozhraní – analogového, I2C nebo přes sériový UART. Další předností zmíněných senzorů je malý proudový odběr, přibližně 5 mA, což umožňuje, aby se používaly v aplikacích napájených z baterií – např. u vzdálených čidlech s BLE využívajících komunikační technologii Bluetooth Low Energy.

Snímače lze osadit při stavbě přístrojů monitorujících kvalitu ovzduší – v průmyslu, dolech, skladech a jiných místech s omezenou cirkulací vzduchu. Osvědčují se také při vývoji prototypů, v amatérských projektech nebo např. ve výuce, kde budou skvělým základem pro pokusy v oblasti chemie, biochemie či pěstování rostlin.

Připraveno s využitím materiálů dostupných na stránkách distributora, společnosti TME, kde také najdete více informací.

robenek@dps-az.cz