česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Nová měřítka proudové hustoty definují Schottkyho diody od Diodes

01.07. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Dnešní zastavení u novinek od společnosti Diodes již bude s názvem firmy, a také jejím logem, souviset mnohem více. Výrobce totiž nedávno představil řadu Schottkyho „usměrňovačů“ s vysokou proudovou zatížitelností, to vše v mimořádně kompaktním provedení typu CSP (chip scale package).

Prvky s označením DIODES™ SDM5U45EP3 (5 A, 45 V), SDM4A40EP3 (4 A, 40 V) a také SDT4U40EP3 (4 A, 40 V) zde dosahují nejvyšších hustot proudu ve své třídě a lze je využít k nejrůznějším účelům, zejména pak v mobilní technice, nositelné elektronice či hardwaru napříč IoT, ať již jako blokovací či ochranné diody bránící přepólování, diody zamezující elektrickému přetížení, diody v systémech s indukčností apod.

V čele celé trojice stojí nejmenší 4A trench Schottkyho dioda, SDT4U40EP3, která je vůbec poprvé v pouzdrech 1608. Na desce zabere o 90 % méně místa, než jiné srovnatelné součástky. Za prvotřídní proudovou hustotou 800 A/cm2 pak hledejte inovativní řešení katody společně s výrobními procesy.

Více informací najdete v celé zprávě Space-Saving Schottky Rectifiers from Diodes Incorporated Set New Benchmarks in Current Density.

robenek@dps-az.cz