česky english Vítejte, dnes je úterý 28. listopad 2023

Vidět a přesně snímat ve 3D můžete s moduly ADTF3175

08.07. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Na ploše se může odehrát spousta věcí, ovšem v prostoru jich bývá ještě více. Zavčas je správně „podchytit“ bude proto úkolem pro moderní elektronické systémy. Precizní součástkovou základnu k dispozici máme.

Konec června byl totiž ve společnosti Analog Devices ve znamení prvního modulu zajišťujícího 3D snímání ve vysokém rozlišení s technologií iToF, tedy „indirect Time-of-Flight“. Nové řešení s označením ADTF3175 vyniká svou přesností ±3 mm a kamerám či senzorům zde zároveň umožňuje vnímat trojrozměrný prostor okolo sebe s rozlišením jednoho megapixelu.

Aplikace strojového vidění tak mohou zahrnovat nejen průmyslovou automatizaci či logistiku, ale rovněž oblast péče o zdraví nebo např. rozšířenou realitu. Kalibrované moduly ADTF3175 o rozměrech 42 mm x 31mm x 15,1 mm nevyžadují návrh speciální optiky a práci vývojářům zjednodušují rovněž z pohledu celkového elektromechanického řešení. Při odběru 1000 ks si je výrobce cení na necelých 200 dolarů. 

Více informací najdete v celé zprávě Analog Devices Launches Industry’s First High-Resolution Module for 3D Depth Sensing and Vision Systems.

robenek@dps-az.cz