česky english Vítejte, dnes je čtvrtek 29. únor 2024

Nová řešení pro systémy IoT s čidly od Renesas

29.07. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Renesas Electronics se rozhodli změnit způsob, jakým budou moci vývojáři řešit propojené aplikace internetu věcí se snímači a přišli proto s řadou nových řešení zaměřených právě na ještě svižnější návrhové cykly, rostoucí přesnost nebo i nižší náklady.

Vedle nové rodiny snímačů relativní vlhkosti a teploty HS4XXX výrobce dále představil integrovaný obvod ZSSC3281 pro účely SSC, tedy „sensor signal conditioning“, zaměřený na vysoce precizní zesilování, digitalizaci, ale také korekci signálů s ohledem na specifické potřeby čidel. Nové produkty tím doplňují rozsáhlou nabídku mikrokontrolérů, včetně vestavných řešení s možnostmi umělé inteligence od Renesas.

Celý vývojový proces výrobce dále podporuje vlastní platformou, která má v systémech IoT za úkol zásadní měrou zjednodušit návrh prototypů. Systém Quick-Connect IoT proto zahrnuje standardizované desky, včetně jejich rozhraní, čímž také umožní rychle a pohodlně provázat celou řadu senzorů s MCU, resp. MPU, a jejich vývojovými deskami.

Více informací najdete v celé zprávě Renesas Delivers Industry’s Most Complete Intelligent Sensor Solutions for IoT Applications.

robenek@dps-az.cz