česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

OZ od ST pracují efektivně i za náročných podmínek

05.08. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Průmyslové aplikace, a to včetně těch automobilových, mohou nyní těžit z vlastností operačních zesilovačů TSB622 od společnosti STMicroelectronics. Jedná se o univerzálněji pojaté duální řešení zahrnující provozní rozsah napájecího napětí od 2,7 V až do 36 V a třeba též i výstup typu rail-to-rail.

Polovodičová struktura zde nabídne zajímavý poměr mezi dosahovanou rychlostí a výkonovou spotřebou, kdy GBP dosahuje 1,7 MHz a proudový odběr pak při 36V napájení méně než 375 μA. Operační zesilovače TSB622 pracují napříč širokým teplotním rozsahem od -40 °C až do +125 °C. Jejich napěťový offset pak za pokojové teploty nepřekračuje jeden milivolt. Odolnost vůči elektrostatickým výbojům ESD na úrovni 4 kV dle modelu lidského těla HBM zde navíc společně s posílenou odolností vůči elektromagnetickým interferencím zajišťuje, že obvody TSB622 obstojí i v náročnějších průmyslových podmínkách. V případě pouzder výrobce počítá s provedením typu SO8, MiniSO8 a také DFN8 (3x3 mm + Wettable Flanks).

Více informací najdete v celé zprávě STMicroelectronics’ flexible high-voltage op amp targets automotive and industrial environments.

robenek@dps-az.cz