česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Posun úrovní vyžadují i karty SIM. Nexperia má řešení

12.08. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Součástková základna společnosti Nexperia se nedávno rozrostla o rodinu integrovaných obvodů sloužících k posunu napěťových úrovní, prvky s označením NXT4557GU a NXT4556UP. Umožňuje tak bezproblémové spojení nízkonapěťových procesorů nové generace v mobilních telefonech právě s kartami SIM.

Na straně host procesoru zde zmíněné součástky podporují napěťové úrovně mezi 1,08 V a 1,98 V, zatímco pro stranu karty SIM výrobce uvažuje rozmezí od 1,62 V až do 3,6 V. Vývojáři tak mohou vyhovět dřívějším napěťovým úrovním třídy B (3,0 V ± 10 %), resp. třídy C (1,8 V ± 10 %), zatímco se počítá i s kompatibilitou pro hladiny, které budou teprve následovat (1,2 V ± 10 %).

Obě součástky nabídnou obousměrné IO společně s jednosměrným RESETem a také hodinami. Nechybí zde ani bloky ONE SHOT s velmi nízkým zpožděním. Obvody během své činnosti odebírají proud o velikosti 8 µA, který v režimu standby dále klesá až na 1 µA. Pamatováno je také na vlastní pull-up rezistory.

Více informací najdete v celé zprávě New level translators from Nexperia support legacy and future mobile phone SIM cards.

robenek@dps-az.cz