česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Dvě stovky wattů v kompaktním provedení s obvody InnoSwitch™4-CZ

19.08. 2022 | Zprávy
Autor: Jan Robenek
01.jpg

Ve společnosti Power Integrations nedávno rozšířili svou nabídku, která se nyní dotýká rodiny obvodů InnoSwitch™4-CZ, kontrolérů pro zdroje typu Flyback s možnostmi ZVS (zero-voltage switching).

Ve spojení s aktivními prvky ClampZero™ od stejného výrobce, a volitelně též i nedávno představenými strukturami GaN HiperPFS™-5 pro účely korekce účiníku, tak bude možné v adaptérech nebo nabíječkách s výstupním výkonem až 220 wattů snadno vyhovět nejnovějším specifikacím USB PD 3.1.

Současná doba si žádá lehké, kompaktní a zároveň i výkonné adaptéry se schopností rychlého dobíjení všech klíčových zařízení. Vysoká účinnost zmíněných prvků zde proto minimalizuje vznik ztrátového tepla, a to i navzdory zatížení přesahujícímu 200 wattů, takže již nemusí být rozměrné chladiče zapotřebí pro žádnou z aktivních součástek.

Nejvyšší spínací kmitočet 140 kHz umožňuje zároveň minimalizovat rozměry transformátoru, zatímco vysoká míra integrace pomáhá „srazit“ počet pasivních součástek, MOSFETů a diod zhruba na polovinu. Výrobce již tradičně přichází rovněž s referenčním návrhem, který zde pro kompaktní provedení 130W adaptéru s možnostmi USB PD nese označení DER-957.

Více informací najdete v celé zprávě Power Integrations Expands InnoSwitch4-CZ Integrated Switcher Family to 220 W (ilustrační foto: Business Wire).

robenek@dps-az.cz