česky english Vítejte, dnes je úterý 28. listopad 2023

Zkontrolujte si vaše Gerber data v Ucamco on-line prohlížeči na správnost syntaxe zápisu

09.08. 2022 | Zprávy
Autor: Milan Klauz
obr1.jpg

On-line prohlížeč Gerber dat od Ucamco byl rozšířen o kontrolu dat na chyby v zápisu (kontrola syntaxe). Belgická společnost Ucamco je k tomu plně kvalifikovaná, protože je sama správcem Gerber formátu.

Problém s generováním Gerber dat je v tom, že ne všechny návrhové programy generují data vždy ve správném formátu. Firma Ucamco proto přidala do svého on-line prohlížeče (Reference Gerber Viewer) možnou kontrolu zápisu dat v načtených Gerber souborech, aby upozornila na možné problémy. Návrhář desky si tak může být jistý, že posílá do výroby naprosto správné Gerber soubory, zatímco ti, kteří si soubory jenom prohlíží, vidí data desky tak, jak mají být.

Ucamco Gerber prohlížeč s formální kontrolou syntaxe načtených Gerber souborů je volně dostupný na webové stránce Ucamco. Gerber soubory se mohou do prohlížeče přetáhnout jednotlivě, nebo společně v zip souboru. Načtená data se zobrazí a pro jednotlivé soubory se může vybrat kontrola syntaxe zápisu dat. Výsledek kontroly je znázorněn v novém okně prohlížeče.

Celá zpráva je dostupná zde

mklauz@dps-az.cz