česky english Vítejte, dnes je neděle 10. prosinec 2023

Malé a lehké konektory Nicomatic pomáhají vozům F1 udržet se na trati

27.08. 2022 | Zprávy
Autor: Nicomatic
01.jpg

Drsná prostředí vyžadují propojovací řešení odolná proti vibracím, která zároveň šetří hmotnost a prostor. Konektory Nicomatic jsou navrženy tak, aby odolávaly náročným podmínkám extrémních prostředí. Jejich použití se osvědčilo v kosmických aplikacích, leteckém průmyslu, avionice, ropném a plynárenském průmyslu, dopravě a mnoha dalších místech.

Nyní společnost Nicomatic, přední výrobce vysoce výkonných propojovacích systémů, proniká do dalšího odvětví, kde jsou extrémy normou – do motoristického sportu. Inženýři společnosti v současné době spolupracují s několika týmy formule 1 na návrhu zakázkových konektorů a malých modulů, které mají zajistit spolehlivou signálovou integritu a integritu napájení v nejnovější generaci závodních vozů.

Konektory řady CMM s roztečí 2 mm a EMM s roztečí 1,27 mm, jsou modulární a ve vozech F1 šetří nejen místo, ale také hmotnost. To vše při zachování spolehlivého přenosu signálů a napájení v podmínkách vysokých vibrací a teplot. Standardní konektory řady CMM ušetří až 60 % místa a až 50 % hmotnosti ve srovnání s jinými standardními obdélníkovými konektory se stejnými funkcemi, řada EMM je pak o 40 % menší než řada CMM.

Více informací najdete na webu Nicomatic.